Koşullar

Genel Şartlar ve Koşullar
1. KAPSAM
Aşağıdaki şartlar ve koşullar, tüketiciler ve girişimciler tarafından çevrimiçi mağazamız aracılığıyla verilen tüm siparişler için geçerlidir.
Tüketici, ağırlıklı olarak ne ticari ne de serbest meslek sahibi olmayan amaçlarla yasal bir işleme giren herhangi bir gerçek kişidir. Girişimci, yasal bir işlem gerçekleştirirken ticari veya bağımsız mesleki faaliyetlerini icra ederken hareket eden gerçek veya tüzel kişi veya yasal kapasiteye sahip bir ortaklıktır.
Aşağıdakiler girişimciler için geçerlidir: Girişimci çelişkili veya tamamlayıcı genel hüküm ve koşullar kullanırsa, bunların geçerliliği burada çelişir; ancak bunu açıkça kabul etmişsek sözleşmenin bir parçası olurlar.
2. SÖZLEŞME ORTAKLARI, SÖZLEŞME SONUÇLARI, DÜZELTME OLANAKLARI
RETSA SM LTD  71-75, Shelton Street, Covent Garden, London, WC2H 9JQ, UNITED KINGDOM  14985695 ile satış sözleşmesi imzalandı.
Ürünleri çevrimiçi mağazaya yerleştirerek, bu ürünler için bir sözleşme yapmak için bağlayıcı bir teklifte bulunuyoruz. Ürünlerimizi ilk etapta herhangi bir yükümlülük altına girmeden sepete atabilir ve ciltleme siparişinizi göndermeden önce, sipariş sürecinde verilen ve açıklanan düzeltme araçlarını kullanarak girişlerinizi istediğiniz zaman düzeltebilirsiniz. Alışveriş sepetinde yer alan ürünler için sipariş ver butonuna tıklayarak teklifi kabul ettiğinizde sözleşme tamamlanmış olur. Siparişi gönderdikten hemen sonra başka bir onay e-postası alacaksınız.
3. SÖZLEŞME DİLİ, SÖZLEŞME METİN DEPOLAMA
Sözleşmenin akdedilmesi için kullanılabilecek dil(ler): Almanca
Sözleşme metnini kaydediyor ve size sipariş verilerini ve hüküm ve koşullarımızı metin biçiminde gönderiyoruz. Güvenlik nedeniyle, sözleşme metnine artık İnternet üzerinden erişilemez.
4. TESLİMAT ŞARTLARI
Ücretsiz teslim ediyoruz.
Yalnızca posta ile teslim ediyoruz. Ne yazık ki, malları kendiniz toplamak mümkün değildir.
Paketleme istasyonlarına teslimat yapmıyoruz.
5. ÖDEME
Aşağıdaki ödeme yöntemleri genellikle mağazamızda mevcuttur:
kredi kartı
Sipariş sürecinde kredi kartı bilgilerinizi girin. Siparişinizi verdikten hemen sonra kartınızdan ödeme alınacaktır.
PayPal, PayPal Ekspres
Fatura tutarını ödeme hizmeti sağlayıcısı PayPal (Europe) S.à r.l aracılığıyla ödemek için. et Cie, S.C.A, 22-24 Boulevard Royal, L-2449 Lüksemburg ("PayPal"), PayPal'a kayıtlı olmanız, erişim verilerinizle kendinizi tanıtmanız ve ödeme emrini onaylamanız gerekir. Ödeme işlemi, sipariş verildikten hemen sonra PayPal tarafından gerçekleştirilir. Sipariş sürecinde daha fazla bilgi alacaksınız.
Hemen Klarna tarafından
Fatura tutarını ödeme hizmeti sağlayıcısı Sofort GmbH, Theresienhöhe 12, 80339 Münih aracılığıyla ödeyebilmek için, çevrimiçi bankacılık için etkinleştirilmiş bir banka hesabınızın olması, kendinizi buna göre tanımlamanız ve ödeme talimatını onaylamanız gerekir. Siparişinizi verdikten hemen sonra hesabınız borçlandırılacaktır. Sipariş sürecinde daha fazla bilgi alacaksınız.
Google Pay
Fatura tutarını ödeme hizmeti sağlayıcısı Google Ireland Ltd., Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, İrlanda ("Google") aracılığıyla ödeyebilmek için Google'a kayıtlı olmanız, Google'ı etkinleştirmiş olmanız gerekir. Ödeme işlevi, Yetkilendirme erişim verilerinizle oturum açın ve ödeme emrini onaylayın. Ödeme işlemi, sipariş verildikten hemen sonra gerçekleştirilir. Sipariş sürecinde daha fazla bilgi alacaksınız.
Apple Pay
Fatura tutarını ödeme hizmeti sağlayıcısı Apple Inc. aracılığıyla aktarmak için., One Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, ABD ("Apple"), "Safari" tarayıcısını kullanmanız, Apple'a kayıtlı olmanız, Apple Pay işlevini etkinleştirmeniz, erişim verilerinizle ve ödeme talimatlarıyla kendinizi tanıtmanız gerekir Onayla Ödeme işlemi, sipariş verildikten hemen sonra gerçekleştirilecektir. Sipariş sürecinde daha fazla bilgi alacaksınız.
Klarna
Ödeme hizmeti sağlayıcısı Klarna Bank AB (yayınevi), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, İsveç ("Klarna") ile işbirliği içinde size aşağıdaki ödeme seçeneklerini sunuyoruz. Klarna üzerinden ödeme yalnızca tüketicilere açıktır. Aşağıda aksi düzenlenmedikçe, Klarna üzerinden ödeme, başarılı bir adres ve kredi kontrolü gerektirir ve doğrudan Klarna'ya yapılır. İlgili ödeme seçeneği ve sipariş sürecinde daha fazla bilgi alacaksınız.
Klarna üzerinden hesap satın alın
Fatura tutarının vadesi, malların gönderilmesinden ve faturanın alınmasından 14 gün sonradır.
6. CAYMA HAKKI
Tüketiciler, iptal politikasında açıklandığı gibi yasal cayma hakkına sahiptir. Girişimcilere gönüllü olarak geri çekilme hakkı tanınmaz.
7. BAŞLIK REZERVASYONU
Mallar, tamamen ödenene kadar bizim mülkiyetimizde kalır.
Girişimciler için aşağıdakiler de geçerlidir: Devam eden bir iş ilişkisinden kaynaklanan tüm talepler tamamen çözülene kadar malların mülkiyetini saklı tutarız. Rezerve edilen malları olağan iş akışı içinde yeniden satabilirsiniz; Bu yeniden satıştan doğan tüm talepleri - rezerve edilen malların birleştirilmiş veya yeni bir kalemle karıştırılmış olmasına bakılmaksızın - fatura tutarı tutarında önceden bize devrediyorsunuz ve biz de bu temliki kabul ediyoruz. Talepleri tahsil etme yetkiniz devam eder, ancak ödeme yükümlülüklerinizi yerine getirmezseniz alacakları kendimiz de tahsil edebiliriz. İsteğiniz üzerine, menkul kıymetlerin gerçekleştirilebilir değeri, muallak tazminat taleplerinin değerini %10'dan fazla aşarsa, hakkımız olan menkul kıymetleri serbest bırakacağız.
8. GARANTİ VE GARANTİLER
8.1 KUSUR SORUMLULUĞU
Aşağıda aksi açıkça kararlaştırılmadıkça, kusurlar için yasal sorumluluk hakkı geçerli olacaktır.
Aşağıdaki kısıtlamalar ve sürelerin kısaltılması, bizim, yasal temsilcilerimizin veya vekil temsilcilerimizin neden olduğu hasara dayalı talepler için geçerli değildir
* yaşam, uzuv veya sağlık açısından yaralanma durumunda
* kasıtlı veya ağır ihmal nedeniyle görev ihlali ve hileli niyet durumunda
* yerine getirilmesi sözleşmenin uygun şekilde yürütülmesi için gerekli olan ve sözleşme ortağının düzenli olarak güvenebileceği temel sözleşme yükümlülüklerinin ihlali durumunda (ana yükümlülükler)
* bir garanti vaadi kapsamında, mutabık kalınırsa, veya
* Ürün Sorumluluğu Yasası'nın uygulama kapsamı açık olduğu sürece.
Girişimciler üzerindeki kısıtlamalar
Girişimciler ile ilgili olarak, yalnızca kendi bilgilerimiz ve sözleşmede yer alan üreticinin ürün açıklamaları, malların kalitesine ilişkin bir anlaşma olarak geçerlidir; Üreticinin kamuya açık beyanları veya diğer reklam beyanları için hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Girişimciler için, yeni üretilmiş ürünlerdeki kusurlara ilişkin hak talepleri için sınırlama süresi, riskin transferinden itibaren bir yıldır.
§ 445a BGB'ye göre rücu hakkı için yasal sınırlama süreleri etkilenmez.
Tüccarlar için kurallar
Alman Ticaret Kanunu'nun (HGB) 377. maddesinde düzenlenen ayıpları inceleme ve ihbar etme yükümlülüğü tüccarlar için geçerlidir.Burada düzenlenen bildirimi atlarsanız, muayene sırasında belirgin olmayan bir kusur olmadığı sürece mallar onaylanmış sayılır.Bir kusuru hileli olarak gizlemişsek bu geçerli değildir.
8.2 GARANTİLER VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ
Geçerli olabilecek ek garantiler ve bunların kesin koşulları hakkında bilgi, ürünle birlikte ve çevrimiçi mağazadaki özel bilgi sayfalarında bulunabilir.
9. SORUMLULUK
Bizim, yasal temsilcilerimiz veya vekil temsilcilerimiz tarafından neden olunan hasara dayalı taleplerden her zaman tam olarak sorumluyuz
* yaşam, uzuv veya sağlık yaralanması durumunda,
* kasıtlı veya ağır ihmalkar bir görev ihlali durumunda,
* üzerinde anlaşmaya varılmışsa garanti taahhütleri için veya
* Ürün Sorumluluğu Yasası'nın uygulama kapsamı açık olduğu sürece.
Sözleşmenin düzgün bir şekilde ifası için yerine getirilmesi zorunlu olan ve sözleşme ortağının düzenli olarak güvenebileceği (ana yükümlülükler) sözleşmeden doğan temel yükümlülüklerin ihlali durumunda, kısmen hafif ihmal nedeniyle bizim, yasal temsilcilerimizin veya vekil temsilcilerimizin sorumluluğu, sözleşmenin akdedilmesi üzerine öngörülebilen ve meydana gelmesi tipik olarak beklenmesi gereken hasarla sınırlıdır.
Aksi takdirde tazminat talepleri hariç tutulur.
10. ANLAŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ
Avrupa Komisyonu, burada [https://ec.europa.eu/consumers/odr/] bulabileceğiniz çevrimiçi anlaşmazlık çözümü (OS) için bir platform sağlar. Tüketici tahkim kurulu huzurunda bir anlaşmazlık çözüm prosedürüne katılmaya ne mecburuz ne de istekliyiz
-In English;
General Terms and Conditions
1. SCOPE
The following terms and conditions apply to all orders placed by consumers and entrepreneurs via our online shop.
A consumer is any natural person who enters into a legal transaction predominantly for purposes that are neither commercial nor self-employed. An entrepreneur is a natural or legal person or a partnership in a legal capacity acting in the exercise of their commercial or independent professional activity when carrying out a legal transaction.
The following applies to entrepreneurs: If the entrepreneur uses contradictory or supplementary general terms and conditions, their validity is contradicted here; they only become part of the contract if we have expressly agreed to this.
2. CONTRACTUAL PARTNERS, CONTRACTUAL CONSEQUENCES, POSSIBILITIES OF RECTIFICATION
Sales contract signed with RETSA SM LTD 71-75, Shelton Street, Covent Garden, London, WC2H 9JQ, UNITED KINGDOM 14985695.
By placing the products in the online shop, we are making a binding offer to conclude a contract for these products. You can place our products in the shopping cart in the first place without any obligation and you can correct your entries at any time before submitting your binding order, using the correction tools provided and described in the ordering process. The contract is concluded when you accept the offer for the products in the shopping cart by clicking on the order button. You will receive another confirmation email immediately after submitting the order.
3. CONTRACT LANGUAGE, CONTRACT TEXT STORAGE
Language(s) that can be used for the conclusion of the contract: German
We save the contract text and send you the order data and our terms and conditions in text form. For security reasons, the contract text is no longer accessible via the Internet.
4. DELIVERY TERMS
We deliver free of charge.
We deliver only by mail. Unfortunately, it is not possible to collect the goods yourself.
We do not deliver to packing stations.
5. PAYMENT
The following payment methods are usually available in our store:
credit card
Enter your credit card details during the ordering process. Your card will be charged immediately after placing your order.
PayPal, PayPal Express
In order to pay the invoice amount via the payment service provider PayPal (Europe) S.à r.l. et C.A., 22-24 Boulevard Royal, L-2449 Luxembourg ("PayPal"), you must be registered with PayPal, identify yourself with your access data and confirm the payment order. The payment transaction is processed by PayPal immediately after the order is placed. You will receive more information during the ordering process.
Immediately by Klarna
In order to pay the invoice amount via the payment service provider Sofort GmbH, Theresienhöhe 12, 80339 Munich, you must have a bank account activated for online banking, identify yourself accordingly and confirm the payment instruction. Your account will be debited immediately after placing your order. You will receive further information during the ordering process.
Google Pay
In order to be able to pay the invoice amount via the payment service provider Google Ireland Ltd., Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Ireland ("Google"), you must be registered with Google, have Google enabled. Payment function, sign in with your Authorization access data and confirm the payment order. The payment transaction is processed immediately after the order has been placed. You will receive more information during the order process.
Apple Pay
To transfer the invoice amount via the payment service provider Apple Inc., One Apple Park Way, Cupertino, CA 95014, USA ("Apple"), you must use the "Safari" browser, be registered with Apple, activate the Apple Pay function, identify yourself with your access data and payment instructions Confirm Payment will be processed immediately after the order is placed. You will receive more information during the order process.
Klarna
In cooperation with the payment service provider Klarna Bank AB (publisher), Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, Sweden ("Klarna"), we offer you the following payment options. Payment through Klarna is only available to consumers. Unless otherwise regulated below, payment via Klarna requires a successful address and credit check and is made directly to Klarna. You will receive more information about the respective payment option and the order process.
Buy account via Klarna
The invoice amount is due 14 days after dispatch of the goods and receipt of the invoice.
6. RIGHT OF WITHDRAWAL
Consumers have the legal right of withdrawal as described in the cancellation policy. Entrepreneurs are not granted the right of voluntary withdrawal.
7. TITLE RESERVATION

The goods remain our property until they have been paid in full.
The following also applies to entrepreneurs: We retain ownership of the goods until all claims arising from an ongoing business relationship have been fully settled. You may resell the reserved goods in the ordinary course of business; you assign all claims arising from this resale - regardless of whether the reserved goods are combined or mixed with a new item - to us in advance in the amount of the invoice amount and we accept this assignment. You remain authorized to collect the claims, but we may also collect the receivables ourselves if you do not fulfill your payment obligations. At your request, we will release the securities to which we are entitled if the realizable value of the securities exceeds the value of the outstanding claims by more than 10%.
8. GUARANTEES AND WARRANTIES
8.1 LIABILITY FOR FAULT
Unless expressly agreed otherwise below, the statutory right of liability for defects shall apply.
The following limitations and shortening of time limits do not apply to claims based on damage caused by us, our legal representatives or vicarious agents
* in case of injury to life, limb or health
* In case of willful or grossly negligent breach of duty and fraudulent intent
* in case of breach of basic contractual obligations, the fulfillment of which is essential for the proper execution of the contract and on which the contractual partner can regularly rely (main obligations)
* under a warranty promise, if agreed, or
* As long as the scope of application of the Product Liability Act is clear.
Restrictions on entrepreneurs
With regard to entrepreneurs, only our own information and the manufacturer's product descriptions contained in the contract apply as an agreement on the quality of the goods; we accept no liability for public statements or other advertising statements of the manufacturer. For entrepreneurs, the limitation period for claims for defects in newly manufactured goods is one year from the transfer of risk.
The statutory limitation periods for the right of recourse according to § 445a BGB remain unaffected.
Rules for traders
The obligation to inspect and report defects stipulated in Section 377 of the German Commercial Code (HGB) applies to traders.If you omit the notification stipulated therein, the goods are deemed to be approved unless there is a defect that was not apparent at the time of inspection.This does not apply if we have fraudulently concealed a defect.
8.2 WARRANTIES AND CUSTOMER SERVICE
Information on additional warranties that may apply and their precise conditions can be found together with the product and on the special information pages in the online shop.
9. RESPONSIBILITY
We are always fully liable for claims based on damage caused by us, our legal representatives or vicarious agents
* In case of injury to life, limb or health,
* In case of a willful or grossly negligent breach of duty,
* for guarantee commitments, if agreed upon, or
* Insofar as the scope of application of the Product Liability Act is clear.
In the event of breach of essential contractual obligations that must be fulfilled for the proper performance of the contract and on which the contractual partner can regularly rely (main obligations), our liability, that of our legal representatives or vicarious agents, partly due to slight negligence, is limited to damage that could have been foreseen upon conclusion of the contract and whose occurrence should have typically been expected.
Otherwise claims for compensation are excluded.
10. DISPUTE RESOLUTION
The European Commission provides a platform for online dispute resolution (OS), which you can find here [https://ec.europa.eu/consumers/odr/]. We are neither obliged nor willing to participate in a dispute resolution procedure before a consumer arbitration board